Dernek Hakkında
Geleceğin mirasçıları olan çocuklarımızın sağlığı için gönül veren değerli Çocuk Dostları Üyeleri;

Çocuk Dostları Derneği 2016 yılında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Amacı gelecek nesillerimizin daha sağlıklı büyümesi ve olabilecek en ideal koşulların çocuklara sağlanması olan derneğimiz gücünü siz değerli üyelerimizden almaktadır.

Hedefimiz öncelikle İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de ve dünyada çocuk sağlığını iyileştirme çabalarına destek vermek ve bu konuda yapılacak olan girişimlere öncülük etmektir.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde düzenlenen ilk 4 Çocuk Dostları Kongreleri ülkemiz pediatri camiasının yoğun katılım ve desteği ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş, bu durum İstanbul ili Kamu Hastaneleri bünyesindeki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Çocuk Kliniklerinin bütünselliğini sağlama fikrini doğurmuştur.

Kongrenin ülkemizin yalnızca sağlık alanına odaklı ilk devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin çatısı altında toplanması kongrenin akademik kurulunda yer alan hocalarımız için ayrı bir heyecan ve gurur vesilesi olmuştur. Bu hususiyetin sağlanmasında büyük desteğini gördüğümüz Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü değerli hocamız Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e şükranlarımızı sunarız.

Dermeğimizi kuruluş amacında ülkemizde çocuk sağlığı konularında güçlü kadrosu ile önemli bir yer almayı hedeflemektedir. Birlikte yapılan çalışmalar doğrultusunda büyük hedeflere kısa zamanda ulaşılmıştır.

Derneğimiz çocuk sağlığı konusunda faaliyet gösteren tüm dernek ve kuruluşlar ile hep birlikte hareket ederek daha önemli kararlar ve aktivasyonlara imza atılacağını ön görmektedir.

Derneğimizin en önemli faaliyeti tamamen bilimsel bir ortamda çocuk sağlığı konusunda güncel gelişmelerin takip edildiği, özellikle genç çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının ve asistanlarının ön planda tutulduğu Çocuk Dostları Kongresidir. Yıllık bilimsel faaliyetler içerisinde 4 sempozyum ve 6 toplantı yapmayı planlamaktayız. Derneğimizin üyelerinin deneyimi, bilgi birikimi ve dayanışması konusunda hiçbir şüphemiz yoktur. Bu tip çalışmaların rahatlıkla yapılabileceğine ve bununda bizi hem ülke hem de dünya ölçeğinde saygın bir yere getireceğine inanıyoruz.

Geleceğimiz çocuklarımız için “ Hep Destek Tam Destek ” felsefesini bizlerle paylaşacak tüm çocuk dostlarını aramızda görmek dileğiyle,

Saygılarımızla

Çocuk Dostları Derneği Yönetim Kurulu