1st Eurasian Pediatric Congress
Bu yıl ilk kez yapılan 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Priştine/Kosova’da Birinci Eurasian Pediatrics Kongresi ülkemizden 50’ye yakın katılımcı ve çevre ülkelerden 300’ü aşkın katılımcı ile başarılı bir şekilde tamamlandı. Siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk ve heyecan duyduk.

Çocuk Dostları Derneğinin yoğun ve başarılı görüşmeleri sonucunda Kosova ve çevresindeki 5 ülkenin pediatri derneklerinin (Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Karadağ) destekleriyle gerçekleşen kongrede 9 panel, 2 sözlü sunum oturumu gerçekleştirilmiştir. Kongre dili İngilizce olarak gerçekleştirilmiştir. Ülkemizde bilimsel araştırmalarının yanında sunumların İngilizce olarak oldukça başarılı şekilde yapılması ülkemiz ve derneğimiz adına övünç kaynağı olmuştur. Yapılan bu kongre çeşitli sonuçlar doğurmuştur. İlk olarak ikinci kongreni hızlı bir şekilde planlanma talebi yoğun istek üzerine planlanmıştır. İkinci olarak birçok konuşmacımız uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak davet almıştır.

Yoğun çabaları ve emekleri için ülkemizden katılarak bilimsel katkıları ile desteklerini esirgemeyen tüm oturum başkanları, konuşmacılar ve sözlü sunumlarını kongremize gönderen araştırmacılara teşekkürlerimizi bildirmek isteriz.

Bilimsel birlikteliğin yaygınlaştırılması ve sürdürülmesi açısından sizlerin değerli destek ve katkıları büyük önem taşımaktadır.

Gelecekte hep birlikte olmak dileğiyle.

Saygılarımızla

Kongre düzenleme kurulu adına
Prof. Dr. Ali Bülbül
Çocuk Dostları Dernek Başkanı

Tarih: 17 -20 Ekim 2019
Kongre merkezi: Venüs Otel Kongre Merkezi, Priştine, Kosova
Bilimsel Katkı durumu: Kongremizde 23 Sözlü Bildiri, 5 Poster toplamda 28 bildiri sunumu gerçekleştirildi.

Kongre bitiminde katılımcı sayısı 354