11. Çocuk Dostları Kongresi

Sevgili Çocuk Dostu Gönüllüleri

11. Çocuk Dostları Kongresini yoğun destekleriniz ile tamamlamış bulunmaktayız. Deneyimlerini bizlerle paylaşan değerli konuşmacı ve oturum başkanları yanında siz değerli katılımcıları misafir etmenin mutluluğunu yaşadık. Kongremiz yaşanılan Kahramanmaraş merkezli depremler neticesinde sarsılan, yaralanan ve acı çeken kalplerimizde birlikte olmanın, yaraları birlikte sarmanın verdiği iyilik hali ile bir mutluluk anı yaşatmıştır.

Deprem bölgesini hep birlikte tekrar eski günlerine getireceğimize inanıyoruz. Kuruluşunun yüzüncü yıllını kutladığımız Cumhuriyetimizde sloganımız: kuruluşunun 100. Yılında 100 yılın felaketini 100 yılın iyilik hareketi ile üstesinden geleceğiz.

Kongremizde İstanbul TRT Çocuk Korosunu ağırlamaktan mutluluk duyduk. Çocuklarımız sesleri ile gönüllerimize dokundular.

Hastanede Yatan Çocuklar Arası Resim Yarışmamızda dereceye giren resimlerimizi kongremizde sergiledik.

Kongremizin planlanmasında ve gerçekleştirilmesinde desteklerini sağlayan tüm gönüllülerimize içtenlikle teşekkürlerimizi sunar ve siz değerli Çocuk Dostu Gönüllülerine bir sonraki kongremizde görüşebilme dileklerimizi sunarız.

Gelecekte hep birlikte olmak dileğiyle.
Saygılarımızla
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Ali Bülbül 

Tarih: 9-11 Mart 2023
Kongre merkezi: T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Osmanlı Arşivi Külliyesi İSTANBUL
Bilimsel Katkı durumu: Kongremizde 84 Sözlü Bildiri, 96 Tartışmalı Poster, 47 Poster toplamda 227 bildiri sunumu gerçekleştirildi.
Kurs dağılımı: Kongremizde 9 kurs- ile 520 kursiyere eğitim verildi.
Kongre bitiminde katılımcı sayısı: 1552 kişi