3. Çocuk Dostları Kongresi
116 yıllık köklü tarihi ile Türkiye’nin ilk çocuk Hastanesi olarak çağdaş bilimsel yolda ilerleyen hem de yaygın transdisipiliner yaklaşımla hizmet veren dünyanın da önemli hastaneleri arasında yer alan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adına “3. Şişli Etfal Çocuk Dostları Kongresi” 2-4 Nisan 2015 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

İstanbul Milletvekilimiz TBMM Çocuk Hakları İzleme Komitesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Türkan Dağoğlu, Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Kurumu İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Uz.Dr. Güven Bektemur, İstanbul İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof.Dr. Selami Albayrak, İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Sayın Prof.Dr. Nurhan İnce’nin katkıları ile gerçekleştirilen kongremizde Çocuk Sağlığı başta olmak üzere Aile ve Halk Sağlığı ile ilgili kamuoyunu da yakından ilgilendiren güncel konular ele alındı.

Kongremizin sloganı “Hep destek tam destek “ felsefesinin yürekli bireyler “çocuk dostu” şemsiyesi altında birleşmeye ve kongremize katılmaya davet edildi.

Tarih: 2-4 Nisan 2015
Kongre merkezi: Harbiye Askeri Müze ve Kongre Merkezi
Bilimsel katkı durumu: Kongremizde 145 yazılı + 15 sözlü toplam 160 poster sunumu gerçekleştirildi.
Kurs dağılımı: Kongremizde 7 kurs

Neonatal Resüsitasyon Kursu
Yenidoğan Temel Yaklaşım Kursu
Mekanik Ventilasyon ve Katater Uygulamaları Kursu başarıyla gerçekleştirildi.

Katılımcı sayısı: 17 İl (İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Sivas, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya, Çorum, Hatay, Malatya, Kocaeli, Tekirdağ, Bolu, Eskişehir, Gaziantep, Adıyaman) ve 51 Kurum dan katılım gerçekleşti.

Kongre bitiminde katılımcı sayısı 1002 idi.