7. Çocuk Dostları Kongresi
Bu yıl 07-09 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Kongre Merkezinde gerçekleştirdiğimiz 7. Çocuk Dostları Kongresi’ne siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk ve heyecan duyduk.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Çocuk Kliniklerinin bilimsel platformda bir araya gelmesini hedefleyen ana düşüncemiz genişlemiş, ülkemizin birçok yerinden kongremize katılımlar gerçekleştirilmiştir. Bu süreçte hedeflenen düşüncenin gerçekleştiği ve daha geniş bir bakış açısıyla hem ulusal hem de uluslararası platformda bilimsel çalışmaların gereksinimi ortaya çıkmıştır. Siz değerli katılımcıların desteği ile gelecek dönemlerde bu başarıyı elde edeceğimize inancımız tamdır.

Gelinen sürecin tarihsel durumu irdelendiğinde: Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2013, 2014 ve 2015 düzenlenen ilk üç Çocuk Dostları Kongrelerinin ardından, 2016 yılında Şişli Hamidiye Etfal EAH ile Haseki EAH, 2017 yılında Okmeydanı EAH ve Ümraniye EAH, 2018 yılında Kanuni Sultan Süleyman EAH ile Şişli Hamidiye Etfal EAH ve 2019 yılında Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH, İstanbul EAH ve Şişli Hamidiye Etfal EAH ortak olarak kongre düzenlemiştir.

Düzenlediğimiz 7. Çocuk Dostları Kongresi bilimsel ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH, İstanbul EAH ve Şişli Hamidiye Etfal EAH öncülüğünde yapılan “7. Çocuk Dostları Kongresi” başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Kongre öncesinde, esnasında ve sonrasında daha güzel bir hizmet sunmak ve bilimsel bir platfor oluşturmak için emeği ve katkısı geçen herkese candan teşekkürlerimizi bildirmek isteriz.

Bilimsel birlikteliğin yaygınlaştırılması ve sürdürülmesi açısından sizlerin değerli destek ve katkıları büyük önem taşımaktadır.

Gelecekte hep birlikte olmak dileğiyle.

Saygılarımızla

Kongre düzenleme kurulu adına
Prof. Dr. Ali Bülbül
Çocuk Dostları Dernek Başkanı

Tarih: 7 - 9 Mart 2019
Kongre merkezi: Harbiye Askeri Müze, Kongre ve Kültür Merkezi
Bilimsel Katkı durumu: Kongremizde 48 Sözlü Bildiri, 59 Tartışmalı Poster, 148 Poster toplamda 255 bildiri sunumu gerçekleştirildi.
Kurs dağılımı: Kongremizde 11 kurs

Kongre bitiminde katılımcı sayısı 1825